TOTALENERGİES, DAF’IN YENİ NESİL ARAÇLARI İÇİN ÖZEL MOTOR YAĞI GELİŞTİRDİ

TotalEnergies Madeni Yağlar, dünyanın önde gelen otomobil ve ticari araç üreticisi DAF ile 20 yılı aşan iş birliğine önemli bir kilometre taşı daha ekledi. TotalEnergies, yeni nesil kamyonları XF, XG, XG+’ın lansmanını yapan DAF’a yeni nesil bir ürünle güç verdi.

 

DAF PSQL 2.1E 10W-30 motor yağı, DAF’ın yeni nesil araçları için özel olarak geliştirildi. Uluslararası API CK-4 ve ACEA E7, E9 onaylarına sahip, yakıt ekonomisi sağlayan yüksek performanslı Low Saps motor yağı DAF PSQL 2.1E 10W-30, verimlilik, güvenlik ve sürücü konforunda yeni bir standart belirliyor.

DAF orijinal yağları, TotalEnergies tarafından üretiliyor

TotalEnergies yeni ürününü, 25 – 26 Ekim tarihleri arasında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen DAF’ın yeni araç lansmanında tanıttı. İki gün süren etkinliğin sponsorları arasında yer alan TotalEnergies’in standı da katılımcıların yoğun ilgisini çekti. TotalEnergies Direkt Satışlar Müdürü Meriç Özeren, iki markanın çeyrek asra yaklaşan ortaklığının yeni bir döneme girdiğini söyledi.

 

Özeren, “TotalEnergies olarak 20 yılı aşkın süredir DAF’nın Avrupa madeni yağ tedarikçisiyiz. DAF için fabrika ilk dolum yağları, otomotiv ve sanayi yağları tedarik etmenin yanı sıra Avrupa ve Türkiye’de servis dolumu için de madeni yağlar tedarik ediyoruz. Özellikle yakıt ekonomisi sağlayan motor ve şanzıman yağları geliştirerek, filoların işletme maliyetlerini azaltmak için çalışıyoruz. Yeni ürünümüz de uzun yıllardır inovasyon tutkusuyla sürdürdüğümüz geniş kapsamlı ortaklığın güçlü bir yansıması. TotalEnergies’in madeni yağ alanındaki uzmanlığını yansıtan DAF PSQL 2.1E 10W-30 motor yağı, DAF’ın yeni nesil araçlarının özel motor gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlandı. Motorun yüksek performansla çalışmasını sağlamak, zararlı gaz emisyonunu düşürmek ve yakıt ekonomisi sağlamak için özel olarak geliştirildi. DAF ile ortaklığımızı bir adım daha öteye taşımaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

TotalEnergies Turkey Pazarlama Hakkında

TotalEnergies Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren global bir oyuncudur. 130 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2021 yılı sonu itibariyle %9,4 pazar payına ulaşmıştır. Şirket otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı segmentlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. TotalEnergies Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapmaktadır.

TotalEnergies Hakkında

TotalEnergies, global ölçekte petrol, biyoyakıtlar, doğalgaz, yeşil gazlar, yenilebilir enerjiler ve elektrik üretimi ve pazarlaması yapan büyük bir enerji şirketidir. 100.000’i aşkın çalışan daha ulaşılabilir, daha temiz ve mümkün olduğunca çok insanın erişebildiği enerjiyi sağlamak için çalışmaktadır. 130’un üzerinde ülkede faaliyet gösteren TotalEnergies, insanların refahına katkıda bulunmak amacıyla sürdürülebilir kalkınmanın tüm boyutlarını projelerinin ve faaliyetlerinin merkezine koymaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir